İzmir Seçmeni CHP’yi Yine Birinci Parti, Cemil Tugay’ı Büyükşehir Belediye Başkanı Yaptı – Tugay: "Tarihi Bir Gün ve Unutamayacağımız Bir Seçim Galibiyeti Yaşıyoruz."

31.03.2024

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi'ne geldi. Tugay, partililer tarafından alkışlarla karşılandı. Tugay'a Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu eşlik etti.


Tugay, "Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Unutamayacağımız seçim galibiyetini yaşadığımız gün olarak hatırlanacak bugün. İzmir'de açılan sandıkların yüzde 40'ındanfazlasının bize gösterdiği sonuç yüzde 50 civarında oyla Büyükşehir'i kazandık. AK Partinin adayına 14 puan farkla kazandık. Bundan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu dönem boyunca örgütümüzle beraber İzmir'in hakkını korumak için çok yoğun çalıştık. İzmir'in 4 bir köşesinde 10 binlerce CHP'li emek harcadı, hakları ödenmez" dedi. Tugay şunları söyledi:


CHP son yaptığı kurultaydan sonra sahip olduğu yeni ruh ve mücadele azmiyle bu seçimde Türkiye'nin kaderini değiştirecek başarı ortaya koydu. Sonuçlar, Türkiye'de halkımızın beklediği yeni siyaseti karşılayan yepyeni CHP var. Yeni bir dönemin başlangıcı. Şu anda ilçelerimizde sayımlar devam ediyor. Bazı ilçelerimizde çok yakın sonuçlar var. En olumsuz haliyle bile geçen döneme göre daha fazla ilçenin bizim yönetimimizde olacağı açık. Ege Belgesinin tamamı CHP yönetimine giriyor. Bundan sonrası tabi ki bize büyük sorumluluk yüklüyor. Tüm illerde fark yaratacağımız belediyecilik hizmetlerini halkımıza göstereceğiz, bize güvenlerini artıracağız. Gelecek seçimde iktidarı kazanacağız.Herkesin içi rahat olsun

Biz bu hedefin ilk adımını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önce genç ve çocuklarımızın bu ülkede geleceklerinin olduğuna dair umutlarını kaybetmemeleri. Emeklilerimizin, engellilerimiz, hastalarımız bizim güvencemiz altında olacağını bilsin. Sosyal ve halkçı politikalarımızı üst seviyeye çıkartacağımızı bir kez daha söylüyorum. Herkesin içi rahat olsun emanet bizdedir, sorumluluğumuzun bilincindeyiz.


AKP'ye balkon yanıtı

Tugay, AKP'nin yaptığı balkon hazırlıklarına ise, "İzmir'in balkonları güzeldir. Balkonlarda biz çay içeriz, çay içmelerini tavsiye ediyorum. hava da güzel" dedi.