CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'ndan 23 Nisan İçin Meyda Çağrısı - "Aslanoğlu: “İzmir Valimizin 23 Nisan İçin Meydanlara Davet Çağrısını Destekliyorum”

22.04.2024

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmirlileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için meydanlara çağırdı. Aslanoğlu açıklamasında, İzmir Valisi Süleyman Elban’ı da İzmir’e yaptığı davet için tebrik ederek,


“Sayın İzmir Valimiz Süleyman Elban’ın İzmirlilere yaptığı kutlama davetini çok anlamlı buluyor, 23 Nisan’ı birlik içinde kutlamamız için yaptığı çağrıyı destekliyor ve kendisini tebrik ediyorum. Valilerin bayram kutlamalarına halkımızı davet etmesi kıymetli” sözlerine yer verdi.


Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için hazırladığı programa da halkı davet eden CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmirlileri hem Valiliğin hem de il başkanlığının düzenlediği törenlere katılmaya çağırdı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılı ve çocuk bayramı kutlamalarının yapılacak olmasının coşkusu yaşanırken, CHP İzmir il başkanı Aslanoğlu’ndan İzmirlilere davet geldi.

Aslanoğlu, Milli bayramların herkesin bir arada olması, cumhuriyete ve bağımsızlığa birlikte sahip çıkılması gereken günler olduğuna vurgu yaparak şunları ifade etti;


BU COŞKUYU BİRLİKTE YAŞAMALI VE BÜYÜTMELİYİZ


Meclisimizin açılışının 104. Yılını ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği gün olan 23 Nisan’ı kutlayacak olmanın gururu ve heyecanı içindeyiz. 104 yıldır milli birliğimizi sağlayan meclisimizin açılışını ve kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayramımızı birlikte kutlayacağız.

Milli bayramlar milli benliğimizi ve birliğimizi sağlayan özel günlerdir. Bizlere bu günleri ve cumhuriyeti emanet edenlere bağlılığımızı, emanetlerine sahip çıktığımızı göstermek için bu coşkuyu birlikte yaşamalı ve daha da büyütmeliyiz.

Bu coşkuyu yaşamaya ve kutlamalara İzmir’de Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği, Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenlerle başlayacağız.

Tüm İzmirlileri, 23 Nisan Salı günü hem saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak resmi kutlamalara hem de saat 14.00’te, yine Cumhuriyet Meydanı’nda, CHP İzmir İl Başkanlığımızca düzenlenecek törene davet ediyorum. Bu coşkuyu birlikte yaşamalı ve büyütmeliyiz.

23 Nisan’da tüm meydanları çocuklarımızın kahkahalarıyla, vatandaşlarımızın coşkulu katılımlarıyla doldurmak ve bu büyük bayramı anlamına yakışan bir şekilde kutlamak için, tüm İzmirli hemşehrilerimi düzenlenecek tüm törenlere çocuklarıyla ve bayraklarıyla katılmaya çağırıyorum.

Bu vesileyle başta geleceğimiz olan çocuklarımızın ve tüm halkımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bizlere bu vatanı kazandıran ve cumhuriyeti emanet eden kurtarıcımız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi, minnet ve saygıyla anıyorum.