Aslanoğlu'ndan İlk Seçim Sonuçlarına İlişkin Açıklama:Çok Güzel sonuçlar gelmeye Başladı. Büyükşehirde ve 28 ilçede öndeyiz.

31.03.2024

İzmir’de açılan sandık sonuçları üzerinden bir değerlendirme yapan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Beklediğimiz gibi birçok ilçede çok önde götürüyoruz. İlçe sonuçları biraz daha arkadan gelecektir. Sandıkların net sonuç vermesi için 3’de 1’ini görelim diyoruz. Yarım saat içinde görmüş oluruz ve hemen hemen kesin sonuçlara yakın sonuç vermiş olacak bize” dedi.

 

BİRÇOK İLÇEDE ÖNDEYİZ, ÇOĞU İLÇEDE FARK AÇIK ARA GİDİYOR.

31 Mart Yerel Seçimleri için yoğun bir maratonunun ardından seçmenler sandık başına gitti.

Saat 17.00 itibarıyla kapanan sandıklardan sonuçlar gelmeye başladı.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir’de açılan sandık sonuçları üzerinden bir değerlendirme yaptı.


Birçok ilçede önde olduklarını söyleyen Aslanoğlu, “Bugün akşam itibari ile ilk sonuçlar yavaş yavaş elimize gelmeye başladı. Bizdeki sonuçlara göre sandıkların yüzde 13,5’uunu sonuçlarını almış durumdayız. Adayımız Cemil Tugay yüzde 51 oyla AKP adayı yüzde 36 oyla devam ediyor. Beklediğimiz gibi birçok ilçede çok önde götürüyoruz. İlçe sonuçları biraz daha arkadan gelecektir. Sandıkların net sonuç vermesi için 3’de 1’ini görelim diyoruz. Yarım saat içinde görmüş oluruz ve hemen hemen kesin sonuçlara yakın sonuç vermiş olacak bize. İzmir’in tüm ilçelerinde gayet güzel seçim sonucu görüyoruz. 29 ilçede büyükşehir adayımız önde gözüküyor. Tüm İzmirlilere verdikleri destek için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.